Wszystko, co potrzebujesz znać o zabawkach dla kotka

Drapak dla kota – dlaczego jest konieczny?

Pewnie każdy chociaż raz spotkał kotka który wysuniętymi łapami drapie jakiś przedmiot. W mieszkaniu najczęściej ofiarą pada kanapa, stołek, drewniany mebel, a choćby dywan. Stwierdzamy wówczas często, iż kot „ostrzy szpony”.

Drapanie jest jedną z wrodzonych czynności, jaką musi wykonywać każdy normalny pupil. Natomiast nie chodzi tutaj wcale o ostrzenie szponów, ponieważ pazury każdy kot ma niezwykle ostre. Poduszeczki na łapach tworzą zapach, którym pupil oznacza własne terytorium. Zostawia również ślady szponów na przedmiotach, dodatkowo w charakterze zakomunikowania, iż to jego obszar. Jeśli pupil wcale nie zajmuje się drapaniem, jest to wówczas dla nas alarm, iż coś mu dolega. Drapak dla kota ustawiony w pomieszczeniu umożliwi uratować przed zepsuciem nasze pufy.
kup zabawkę dla kota

Drapaki dla kotka dostarczają naszym pupilom komfort, są nadzwyczaj przydatne szczególnie kotom będącym trwale w mieszkaniu.

Drapak dla kota służy i do gimnastyki. Kot wysuwa mięśnie, a na nadzwyczaj rozszerzonych drapakach ma okazję do wielce trudnych uciech. Doskonale jest jak najprędzej przyzwyczaić mruczka do drapaka, by ocalić przed zadrapaniem meble czy wersalkę.

Gdzie ustawić drapak dla kota?

Zwykle koty drapią przedmioty w miejscu, gdzie notorycznie przebywają gospodarze, a ofiarą może paść wersalka w salonie. Kotki ubóstwiają również zaznaczać znane miejsce niedaleko drzwi wejściowych, gdzie spodziewają się napotkać jakieś obce stworzenie, na przykład wyjątkowego kotka.

Doskonale jest postawić drapak dla kota tam, gdzie znajdowaliśmy własnego kotka drapiącego. Drapaki dla kotów, chociażby najmodniejsze, postawione w niekorzystnym miejscu będą stały puste.
Jaki drapak dla kotka zakupić?
W sprzedaży są dostępne przeróżne typy drapaków dla pupilów.

Drapak przybierać kształt dywanika z sizalu, który jest wytrzymały na zniszczenia a może służyć kotom jako przyjemne pole do drzemki. Jest to najskromniejsza propozycja, kosztuje kilkadziesiąt złotych. Powszechne są również drapaki dla kotów w formie drewnianego filaru, postawionego na płytce pionowo czy skośnie, zawiniętego tkaniną. Takie drapaki można kupić w cenach od stu złotych do chociażby kilku tysięcy złotych, jeżeli są niesłychanie rozbudowane, ekskluzywne, zaopatrzone w siedziska, budki, hamaki, zabawki. Drapak dla kota może tkwić na ziemi albo być zamontowany do ściany, a nawet do sufitu.

Drapak winien być dobrany do wielkości pupila. Zazwyczaj drapaki dla kotów dostępne są w kilku rozmaitych rozmiarach. W sprzedaży są zarówno dostępne drapaki dla kociąt oraz dla hodowli, a także drapaki waterproof, przeznaczone do stosowania na zewnątrz, do wolier lub na balkony.

Na rynku oferta drapaków dla kotów jest szczególnie bogata, mają one najróżniejsze rozmiary, mają różne funkcje oraz dodatki. Wybierając drapak dla kota, kierujmy się po prostu naszym stylem również upodobaniami pupila. Jeżeli kot kocha dużo odpoczywać, zróbmy mu drapak – dywanik albo fotel, jeżeli jest aktywny i dodatkowo kocha skakać, na pewno ucieszy się z drapaka z huśtawką zawieszonego u sufitu.

You Might Also Like