Praktyczny transporter dla kota

Transporter dla kota to rzecz bardzo przydatna, a nawet niezbędna w sytuacji, gdy chcemy kota zabrać w podróż samochodem lub samolotem, lub przetransportować do weterynarza. W sprzedaży są różne transportery dla kota, wiklinowe, w formie toreb, a także plastikowe. Te ostatnie wydają się być najpraktyczniejsze.

Zalety plastikowego transportera dla kota

Plastikowy transporter dla kota, w odróżnieniu od płóciennej torby, jest sztywny. Stanowi to zabezpieczenie dla podróżującego wewnątrz kota przed zgnieceniem, gdy wchodzimy z nim do zatłoczonego pociągu czy autobusu, lub gdy przypadkowo coś spadnie na transporter. Najlepiej mieć transporter dla kota plastikowy, lecz z elastycznego tworzywa. Taki transporter nie pęka łatwo przy zgnieceniu.

Druga zaleta plastikowego transportera dla kota to jego lekkość. Jeżeli mamy do pokonania dłuższy dystans piechotą, to już sam kot jest wystarczająco ciężki. Lekki, plastikowy transporter dla kota będzie się nam lżej nosić, niż na przykład wiklinowy kosz. Najlepiej jest wybrać transporter dla kota wyposażony dodatkowo w wygodny uchwyt.

jak wybrać transporter dla kota

Plastikowy transporter dla kota umożliwia również zapewnienie naszemu pupilowi maksymalnego komfortu w trakcie podróży. Dno transportera można wyłożyć miękkim kocykiem, niektóre plastikowe transportery dla kota kupuje się razem z materacykiem. Jeżeli podróżujemy z naszym zwierzakiem w zimie, transporter powinno się ocieplić. Plastikowy transporter dla kota możemy łatwo okryć ciepłym pokrowcem.

Transporter dla kota wykonany z gładkiego plastiku bardzo łatwo utrzymać w czystości. W czasie podróży istotne jest też, żeby transporter dało się szybko i sprawnie wyczyścić, gdyby kotu zdarzy się wpadka. Plastikowy transporter dla kota z reguły jest rozkładany, co ułatwia zadanie.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie plastikowego transportera dla kota

Jak widać, plastikowy transporter dla kota ma wiele zalet. W sprzedaży jest wiele różnych plastikowych transporterów dla kota. Przeważnie mają one kształt pudełka, z drzwiczkami w bocznej ściance lub też dodatkowymi drzwiczkami na dachu. Kupując taki transporter dla kota, zwróćmy uwagę na solidne połączenie jego części oraz zamontowanie drzwiczek. Drzwiczki powinny posiadać też solidne zamknięcie, aby przypadkowo nie otwarły się w czasie podróży, i aby kot nie mógł ich otworzyć. Transporter dla kota powinien mieć też wygodną rączkę do noszenia.

Jeżeli przewozimy naszego pupila samolotem, transporter dla kota powinien mieć specjalny atest, wymagany przez linie lotnicze.

Nie zapominajmy o dodatkowej ochronie kota podczas podróży – świetnie nadadzą się do tego krople przeciw insektom dla kota

Plastikowy transporter dla kota to najpraktyczniejsza wersja, zapewniająca kotu i właścicielowi wygodę w podróży.

You Might Also Like