Jaki będzie dobry żwirek do kociej kuwety?

Żwirek dla pupila

Żwirek dla kotów to obligatoryjne zaopatrzenie kuwety. Są odmienne modele żwirków dla kota. Każdy z nich nadaje się zarówno do kuwety odkrytej, jak i także krytej. Żwirek dla kota posiada taki negatyw, iż niestety nie można do końca powstrzymać jego rozsypywaniu nieopodal kuwety oraz rozsiewaniu po mieszkaniu przez kotka.
zamów koniecznie żwirek silikonowy tutaj

Który żwirek dla kotka?

Lekko jest do kuwety sypnąć po prostu zwyczajny piach. Jednakże na rynku są widoczne przeróżne żwirki dla kota, o wiele korzystniejsze w przeznaczeniu.
Żwirki niezbrylające ogromnie przypominają zwykły piasek. Są odpowiednie dla kotów, które wielekroć wychodzą na pole i także ubóstwiają ryć w glebie. Takie koty pragną posiadać w kuwecie cokolwiek znajomego.

Aczkolwiek taki żwirek dla kotka bardzo gwałtownie zaczyna odstraszająco pachnieć, albowiem niestety nie ma szansy oddzielenia żwirku zatrutego moczem od zwykłego. Należy wymieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kotów zbrylający bentonitowy ma formę niewielkich kamyczków. Im te kamyczki są cięższe, tymże żwirek mniej roznosi się po mieszkaniu.

Niemniej ów większy i grubszy jest mniej użyteczny. Jeśli kotek odda mocz na taki żwirek, wytwarza się bryła, jaką można bezboleśnie wyrzucić z kuwety bez potrzeby rotacji całej zawartości. Takie żwirki dla kotka mogą być bezzapachowe albo aromatyczne. Asortyment zapachów jest spory, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Klasyczne, dobre żwirki dla pupila bentonitowe to zatem: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact plus Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki zapachowe.
Żwirki dla kotów silikonowe wstrzymują mocznik, natomiast wodę odparowują. Z kuwety można wyjmować nieczystości na bieżąco, oraz cały żwirek zamieniać co prawie 3 tygodnie. Niniejszy żwirek dla kota jest niezwykle funkcjonalny.

Gdy go stosujemy, kuwetę powinniśmy instalować w przewiewnym środowisku, by woda z moczu nieskomplikowanie wyparowała. Niezwykle poszukiwane żwirki silikonowe to wówczas Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.

Do wyboru mamy również drewniany żwirek dla kotka. Jest on naturalny, biodegradowalny, można usuwać go do toalety. Taki żwirek doskonale łagodzi smrody oraz nie kurzy się tak, jak żwirek dla kotów bentonitowy. Jego wadą stanowi to zatem, iż najbardziej ze wszystkich żwirków rozprzestrzenia się po domu. Na rynku występują żwirki dla kotka drewniane, które pod impulsem moczu rozpadają się. Są to na przykład Pigwa czy Super Pinio. Dzięki niniejszym żwirkom nie potrzeba czyścić po każdym oddaniu moczu przez pupila.

Pochłaniacze smrodu i dodatkowo neutralizatory

W sprzedaży są dostępne specjalne absorbery smrodu i także neutralizatory, jakie wolno łączyć w niewielkiej ilości do żwirku dla kotka. Neutralizatory tymże różnią się od pochłaniaczy, że zawierają ponadto właściwości sterylizujące.

You Might Also Like