Furminator dla kota – najlepsza metoda na wypadającą sierść

Problem wszechobecnej kociej sierści znany jest chyba każdemu kociemu opiekunowi. Zakłaczone ubrania, plecak, a nawet jedzenie w lodówce. Jak skutecznie zapobiec rozprzestrzenianiu się kociej sierści i raz na zawsze uporać się z tym problemem? Warto sięgnąć po Furminator dla kota, specjalną szczotkę pielęgnacyjną umożliwiającą wyczesanie sporej ilości wpadającego podszerstka.

Sierść kontra ubrania

Jeśli codziennie zużywasz połowę rolki odkłaczającej, starając się dokładnie oczyścić z kociego futerka przed wyjściem z domu, to znak, że Twój kot gubi naprawdę dużo sierści. A co, jeśli masz dwa koty i problem jest jeszcze bardziej widoczny? Białe futerko obecne dosłownie wszędzie, nie pozwala Ci wyjść z domu bez informowania otoczenia o posiadaniu kota? Istnieje na to rozwiązanie. Na rynku od dłuższego czasu dostępne są specjalistyczne szczotki pozwalające na usuwanie zbędnej kotu sierści. Spośród różnych modeli najlepiej zaopatrzyć się w Furminator dla kota. Jest to specjalnie zaprojektowana szczotka, która usuwa martwy podszerstek podczas przyjemnego dla kota czesania. Bez szarpania, bólu, bądź wyrywania sierści.

Przyjemne z pożytecznym

Jeśli nasz mruczek gubi duże pokłady sierści, zafundujmy mu niepowtarzalną pielęgnację. Wystarczy zakupić Furminator dla kota, wziąć naszego pupila na kolana, bądź też podejść do niego kiedy leży zrelaksowany i w wygodnej pozycji, a następnie przystąpić do czynności wyczesywania futerka. Z pewnością nie każdemu kotu przypadnie do gustu ta czynność. Jeśli nasz pupil jest wyjątkowo płochliwy, najlepiej zacznijmy bardzo delikatnie, wcześniej dając mu szczotkę do powąchania. Jeśli kot oswoi się już z dziwnym przedmiotem, powoli zacznijmy go czesać, obserwując przy tym bacznie jego reakcję. Wiele kotów uwielbia czesanie Furminatorem i wcale nie trzeba ich do tego namawiać.

Regularność to podstawa

Wystarczy poświęcić kilka minut dziennie na wyczesywanie swojego kota, aby znacząco zminimalizować wypadającą sierść. Problem sierści na ubraniach może być wyjątkowo niewygodny jeśli musimy codziennie wyglądać schludnie w pracy, bądź w innym ważnym dla nas miejscu publicznym. Furminator dla kota pozwala zredukować wypadającą sierść a dodatkowo sam proces jest wyjątkowo przyjemny dla naszego zwierzaka. Ważne, aby pamiętać o codziennym, regularnym czesaniu. Furminator dla kota znajdziemy w większości sklepów zoologicznych zarówno stacjonarnych jak i internetowych. Szczotki występują w różnych wariantach wielkościowych, dzięki czemu możemy wybrać dokładnie taką, jaka będzie najlepsza dla naszego pupila.

You Might Also Like